5 głównych zalet paneli solarnych

Coraz więcej osób korzysta z paneli słonecznych. Popularność paneli fotowoltaicznych rośnie ze względu na dotacje, programy unijne pozwalające na częściowy zwrot pieniędzy zainwestowanych w alternatywne źródła pozyskiwania energii. Jako specjaliści od planowania i montażu paneli słonecznych obserwujemy 5 głównych zalet związanych z wykorzystaniem paneli słonecznych, czy to w gospodarstwach domowych, czy też w firmach.

 

Przede wszystkim, dzięki panelom zyskujesz darmowy prąd

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki polegająca na zamianie energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Co ważne już niewielka ilość światła słonecznego wystarcza, aby proces pozyskiwania energii zachodził nieustannie nawet w dni pochmurne, deszczowe.

Ogniwa fotowoltaiczne jako alternatywa dla standardowego sposobu uzyskiwania prądu to zatem niebywałe oszczędności. Dzieje się tak, dzięki możliwości gromadzenia nadwyżek dostarczanej energii. Niewykorzystana w danym momencie energia elektryczna przesyłana jest do sieci, a „zapasowy prąd” (nawet do 80% nadwyżki energii) możesz odebrać, kiedy zechcesz w ciągu roku, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Kolejną istotną rzeczą, o której warto wiedzieć, a o co pytają nas klienci to całkowita nieodpłatność montażu układu pomiarowo-rozliczeniowego z całym osprzętem zabezpieczeniowym. Za przyłączenie mikroinstalacji do sieci zakłady energetyczne nie pobierają opłat.

 

Stabilne dostarczanie prądu w każdą pogodę – bezawaryjność

Kolejną istotną korzyścią przemawiającą za inwestycją w panele solarne jest ich stabilność pracy i bezawaryjność. Konstrukcja instalacji, czy to montowana na dachach, czy przy gruncie jest niezwykle wytrzymała, nie poddaje się niszczącym działaniom wiatru, wody czy mrozu. Dodatkowo fakt, że ogniwa fotowoltaiczne nie mają same w sobie żadnych elementów ruchomych, czy też podlegających zużyciu. Nie ma więc tu mowy o przerwach konserwacyjnych w dostawie prądu, jakie mamy przy korzystaniu z energii z sieci energetycznych, niezależnie od dostawcy finalnego prądu.

Mamy gwarancję odbioru stałego energii elektrycznej, bez przerw w wyniku awarii sieci, wywołanej złymi warunkami atmosferycznymi, robotami modernizacyjnymi. Korzyści są nieocenione, a producenci systemów solarnych gwarantują bezawaryjny okres eksploatacji przez około 25 lat, bez konieczności wymiany żadnych komponentów układu. Bezobsługowość i długa żywotność systemów solarnych to kolejne pozytywy, jakie jako użytkownicy fotoogniw mamy, na co dzień.

 

Panele fotowoltaiczne zmniejszają zanieczyszczenie środowiska

Piszemy o tym na końcu, ale bynajmniej nie jest to zaleta, o której nie można nie mówić. Ochrona środowiska, dbanie o zdrowe czyste powietrze zaczyna się w każdym domu. Użytkując panele słoneczne, zmniejszamy efekt cieplarniany. Energię uzyskujemy w sposób czysty, bez emisji dwutlenku węgla do atmosfery, oszczędzając paliwa kopalne, które są niemalże na wyczerpaniu.

Jak zatem w skrócie przedstawić korzyści osobom rozważającym montaż paneli słonecznych, aby nie zwlekali z tym dłużej? Otóż montaż paneli fotowoltaicznych to:

  • Stałe źródło energii,
  • Bezawaryjność,
  • Możliwość generowania oszczędności,
  • Gwarancja szybkiego zwrotu z inwestycji (nawet w przeciągu 5-7 lat),
  • Stabilność działania i łatwość konserwacji.

Comments are closed.