Instalacja 5,1kWp z wykorzystaniem paneli EXE Solar

  • kosakowo1
  • IMG_20180329_104849
  • IMG_20170627_112228
  • Wizulaizacja Andrzej Borek Kosakowo

Dzisiaj przedstawiamy Państwu instalację fotowoltaiczną o mocy 5,1kWp, która w najbliższym czasie powiększy się o 4 panele, czyli w tym przypadku o 1,2 kWp.

 

Początkowo dokonaliśmy wizji lokalnej u klienta, gdzie zapoznaliśmy się się z zapotrzebowaniem energetycznym jego domu, strukturą i nachyleniem dachu oraz ustawieniem względem stron świata. Zawsze przygotowujemy wizualizację w specjalistycznym programie komputerowym, który uwzględnia wszystkie uwagi, między innymi możliwości zacienienia powstałe przez komin lub drzewo, które można zneutralizować stosując tzw. optimizery mocy.

Do tej instalacji wykorzystaliśmy:

  • Moduły fotowoltaiczne EXE Solar MONO full black – zbudowane z 60 monokrystalicznych wysokowydajnych komórek. Producent zapewnia 15 lat gwarancji mechanicznej na produkt oraz 25 lat liniowej gwarancji na 85% mocy.
  • Inwerter Fronius 3.7-3-M – umożliwia dynamiczne zarządzanie zasilaniem i przejrzystą wizualizację zużycia. Standardowe połączenie z siecią Internet za pośrednictwem interfejsu WLAN lub Ethernet oraz możliwość łatwej integracji komponentów innych firm czyni z urządzenia Fronius Symo jeden z najbardziej „komunikatywnych” falowników dostępnych na rynku. 
  • System mocowania na dach skośny dla dachówki ceramicznej –  dla tego rodzaju pokrycia dachu konstrukcję mocuje się do krokwi, ale nie za pomocą śrub, tylko za pomocą specjalnych uchwytów.

 

Zamontowana instalacja dzięki niezwykle precyzyjnemu wykończeniu modułów w wersji full black prezentuje się bardzo estetycznie.

 

Jeżeli zainteresował Cię powyższy artykuł i chciałbyś poznać ofertę przygotowaną specjalnie do Twoich potrzeb, umów się z naszym Doradcą technicznym, który telefonicznie lub na spotkaniu odpowie na wszystkie Twoje pytania:

✆ (58) 782 44 49                                                       

✆ 789 463 900                                                             

✆ 696 858 846

lub napisz do nas: biuro@fotoogniwa-sklep.pl

Bądź z nami na bieżąco na Facebooku: https://www.facebook.com/Fotoogniwa/

Czekamy na Twój kontakt! 

 

Comments are closed.